Події факультету


Круглий стілу на тему «Розвиток сенсорного аналізу від теорії до практики»

25 квітня 2019 року в Одеській національній академії харчових технології  було проведено круглий стілу
на тему «Розвиток сенсорного аналізу від теорії до практики»

Серед присутніх були не тільки представники ОНАХТ, а й спікери і запрошені гості: заступник голови правління  ПТК «Шабо» Понаморенко Т. В., менеджер з розробки харчових продуктів RND Кисельов С.В.,  експерт з регіонального розвитку етно-туристичного комплексу «Фрумушика Нова» Мельник Юрій

У порядку денному розглядались наступні питання:

  1. Вступне слово ректора ОНАХТ
  2. Презентація на тему «Розвиток сенсорного аналізу від теорії до практики», декан факультету ТВтаТБ доц. Саркісян Г.О.
  3. Виступи спікерів
  4. Дискусія
  5. Підведення підсумків.


За результатами роботи круглого стола  було розроблено заходи щодо впровадження системи навчання методам сенсорного аналізу, як елементу концепції «Циклу розробки харчових продуктів»


Основний акцент підготовки спеціалістів з харчових технологій поступово зміщується з супроводження поточного виробництва до супроводження розробки нових найменувань продукції, інноваційних продуктів тощо. Методи сенсорного аналізу, зокрема профільно-дескрипторний метод, є невід’ємною частиною циклу розробки нових харчових продуктів. Вони використовуються на усіх його стадіях – під час маркетингових досліджень, розробки концепції продукту, технічного завдання на розробку, створення дослідних та пілотних зразків, оцінки сприйняття нового продукту споживачами та його комерціалізації. Тому викладання принципів проведення сенсорних досліджень на усіх етапах розробки продукту та його життєвого циклу є дуже важливим для формування мислення спеціалістів з усіх галузей харчового виробництва. Для його впровадження на кафедрах ОНАХТ рекомендовано здійснити наступні заходи:


  1. Створити сенсорну експертну панель з метою дослідження цільових продуктів у сфері професійних компетенцій майбутніх спеціалістів.
  2. Провести навчання експертів на зразках відповідної продукції.
  3. Створити словник дескрипторів для описання цільових продуктів.
  4. Адаптувати або розробити методики сенсорних досліджень цільових продуктів (з акцентом на профільно-дескрипторний метод).
  5. Розробити типові технічні завдання на дослідження цільових продуктів з використанням методів сенсорного аналізу (тести під час маркетингових досліджень, експрес-тести дослідних зразків, споживчі дослідження та ін.) та програми досліджень тощо.
  6. Розробити типові технічні завдання на розробку нових продуктів.
  7. Визначити основні стадії циклу розробки харчових продуктів цільових галузей, створити алгоритми усіх процесів, які задіяні у розробці та імплементувати до циклу методи сенсорного аналізу.
  8. Провести обговорення створених методів та циклів розробки з участю представників різних кафедр, визначити «лідерів» і рекомендувати найкращі методики для доробки і імплементації в якості типових методів сенсорних досліджень та типового циклу розробки харчових продуктів.
  9. Створити єдину базу даних результатів досліджень методами сенсорного аналізу (зокрема, маркетингових і споживчих досліджень)  з метою аналізу результатів з використанням підходу BIG DATA і прогнозування бажаних напрямків змін функціональних та споживчих властивостей продуктів під час розробки нових найменувань та категорій продукції.

Резолюцією круглого столу стала імплементація начальної дисципліни «Основи сенсорного аналізу харчових продуктів» в освітній процес для СВО бакалавр, спеціальності 181 «Харчові технології» та розробка і запровадження ОНП магістра «Сенсорний аналіз харчових продуктів» за спеціальністю 181 «Харчові технології».

25 апреля 2019 в Одесской национальной академии пищевых технологий был проведен круглый стол на тему «Развитие сенсорного анализа от теории к практике»

Среди присутствующих были не только представители ОНАПТ, но и спикеры и приглашенные гости: заместитель председателя правления ПТК «Шабо» Понаморенко Т. В., менеджер по разработке пищевых продуктов RND Киселев С.В., эксперт по региональному развитию этно-туристического комплекса «Фрумушика Нова »Мельник Ю.

В повестке дня рассматривались следующие вопросы:
1. Вступительное слово ректора ОНАПТ
2. Презентация на тему «Развитие сенсорного анализа от теории к практике», декан факультета ТВтаТБ доц. Саркисян Г.А.
3. Выступления спикеров
4. Дискуссия
5. Подведение итогов.

По результатам работы круглого стола были разработаны мероприятия по внедрению системы обучения методам сенсорного анализа, как элемента концепции «Цикла разработки пищевых продуктов».

Основной акцент подготовки специалистов по пищевым технологиям постепенно смещается по сопровождению поточного производства к сопровождению разработки новых наименований продукции, инновационных продуктов и тому подобное. Методы сенсорного анализа, в частности профильно-дескрипторный метод, является неотъемлемой частью цикла разработки новых пищевых продуктов. Они используются на всех его стадиях - при маркетинговых исследований, разработки концепции продукта, технического задания на разработку, создание исследовательских и пилотных образцов, оценки восприятия нового продукта потребителями и его коммерциализации. Поэтому преподавание принципов проведения сенсорных исследований на всех этапах разработки продукта и его жизненного цикла очень важно для формирования мышления специалистов всех отраслей пищевого производства.

Для его внедрения на кафедрах ОНАПТ рекомендовано осуществить следующие мероприятия:
1. Создать сенсорную экспертную панель с целью исследования целевых продуктов в сфере профессиональных компетенций будущих специалистов.
2. Провести обучение экспертов на образцах соответствующей продукции.
3. Создать словарь дескрипторов для описания целевых продуктов.
4. Адаптировать или разработать методики сенсорных исследований целевых продуктов (с акцентом на профильно-дескрипторный метод).
5. Разработать типовые технические задания на исследования целевых продуктов с использованием методов сенсорного анализа (тесты во время маркетинговых исследований, экспресс-тесты опытных образцов, потребительские исследования и др.) И программы исследований и тому подобное.
6. Разработать типовые технические задания на разработку новых продуктов.
7. Определить основные стадии цикла разработки пищевых продуктов целевых отраслей, создать алгоритмы всех процессов, задействованных в разработке и имплементировать в цикл методы сенсорного анализа.
8. Провести обсуждение созданных методов и циклов разработки с участием представителей различных кафедр, определить «лидеров» и рекомендовать лучшие методики для доработки и имплементации в качестве типовых методов сенсорных исследований и типового цикла разработки пищевых продуктов.
9. Создать единую базу данных результатов исследований методами сенсорного анализа (в частности, маркетинговых и потребительских исследований) с целью анализа результатов с использованием подхода BIG DATA и прогнозирования желаемых направлений изменений функциональных и потребительских свойств продуктов при разработке новых наименований и категорий продукции.

Резолюцией круглого стола стала имплементация учебной дисциплины «Основы сенсорного анализа пищевых продуктов» в образовательный процесс для СВО бакалавр, специальности 181 «Пищевые технологии» и разработка и внедрение ОНП магистра «Сенсорный анализ пищевых продуктов» по ​​специальности 181 «Пищевые технологии».


Круглий стілу на тему «Розвиток сенсорного аналізу від теорії до практики»  Круглий стілу на тему «Розвиток сенсорного аналізу від теорії до практики»  Круглий стілу на тему «Розвиток сенсорного аналізу від теорії до практики»  Круглий стілу на тему «Розвиток сенсорного аналізу від теорії до практики»  Круглий стілу на тему «Розвиток сенсорного аналізу від теорії до практики»  Круглий стілу на тему «Розвиток сенсорного аналізу від теорії до практики»  Круглий стілу на тему «Розвиток сенсорного аналізу від теорії до практики»  Круглий стілу на тему «Розвиток сенсорного аналізу від теорії до практики» 

назад к списку